Telefonlar ile Uyumlu Türk Bayrağı Duvar Kağıtları

Türk bayrağı, vatanımızın ve milletimizin simgesi olan bayraktır. Tarih boyunca atalarımızın kullandığı bayrağımız son halini 1936 yılında Türk bayrağı kanunu ile almıştır. 1983 yılında ölçüleri belirlenen bayrağımız beyaz hilal ve yıldızdan oluşmaktadır.

İlk olarak anadolu selçuklu hükümdarı gıyaseddin mesud tarafından osmanlı devletinin kurucusu osman bey’e gönderilmiş beyaz renkli sancak’tır. 15 yüzyıldan itibaren yavuz sultan selim çaldıran muharebesinde yeşil bayrak olarak kullanmıştır. Bayrağımıza en yakın şekil 3. selim zamanın da yaklaşılmıştır. 3.selim zamanında 8 köşeli olan bayrağımızın anlamı zafer işareti anlamındaydı. 1844 yılında abdülmecid döneminde tanzimat sürecinde bayrağımız 5 köşeli halini almıştır.

Türk bayrağımız şekli ve rengi itibari ile etkileyici bir görünüme ve havaya sahiptir. Dünyanın en güzel bayrağı olan Türk bayrağımız akıllı telefonlarımızın arkaplan resimlerine kadar gelmektedir. Yüksek çözünürlükte olan akıllı cep telefonları için en güzel Türk bayrağı görsellerini paylaşıyorum.

iPhone, Android, Samsung, Xiaomi, Huaweii, Oppo, Meizu, Oneplus, TLC gibi bir çok akıllı telefon üreticisinin akıllı telefonlarına duvar kağıdı hazır halde gelmektedir. Türk bayrakları olarak sizlere sıkıldığınız bu standart resimlerden kurtarmak için Türk bayrağı görsellerini paylaşıyorum. Tamamen ücretsiz olan bayrağımızın en güzel resimlerini hemen indirin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

 

Afis

Next Post

1. Meclis’teki ilk Türk Bayrağı Görüntülendi

Cts Nis 24 , 2021
1’nci Meclis’in açılışında ilk kez göndere çekildi. Yıllarca gururla dalgalandı. Ay yıldızlı bayrak, 23 Nisan 1920’den bu yana büyük bir titizlikle korunuyor, 1’inci Meclis Binası’nda sergileniyor. Takvim yaprakları 23 Nisan 1920’yi gösteriyordu. Açılışında, ilk Meclis binasına asıldı. 101 yıl itinayla muhafaza edildi Yeni devletin temelleri atılırken ilk Türk bayrağı da […]

Son Yazılar