Afiş Özellikleri

Afiş Özellikleri

Afiş Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilir?
1.Tanıtacağınız ürün ya da hizmet ilgili kitlenin aklında kalmalıdır. Bunun için dikkat çekici grafikler, her türlü resim ve fotoğraf ile ilgi çekici bir yazı afişin populerliğini artıracak ve akılda kalıcı bir izlenim oluşturacaktır.

Afiş Özellikleri
2.Afiş tasarımında anlatım dili açık ve anlaşılır olmalıdır. Hedef kitlenin kolayca anlayabileceği, çok karmaşık olmayan bir dil uygun olacaktır.

Afişte yer alacak başlık, alt başlık ve açıklamalar afişin amacını net ve kolay bir dille açıklamalı, ayrıca karşı tarafta iyi bir izlenim bırakmalıdır.

Afiş Özellikleri
3.Afişin göze hitap eden bir düzeni olmalıdır. Karmaşık bir afiş vermek istediğiniz mesajı komplike hale getirerek istediğiniz etkinin oluşmasında en önemli engeli oluşturacaktır. İyin bir afişte grafikler ve yazılar belirli bit uyum içerisinde olmalıdır. Ayrıca yazı tipi rengi ve grafik renkleri ile arkaplanda kullanılacak tasarım renkleri arasında bir uyum olmalıdır.

Afiş Özellikleri
4.Renk Seçimi: Amaca uygun etki oluşturacak renklerin seçimi uygun olacaktır. Örneğin, doğa yürüşü organizasyonunu açıklayan bir afişte pastel renklerin kullanımı içerik ile renklerin bıraktığı etki arasında pozitif bir köprü kurarak afişin etki gücünü artıracaktır.

Afiş Özellikleri
5.Hedef kitleye ulaşırken en önemli amaç en kısa sürede en doğru etkiyi bırakabilmek olmalıdır. Bunun için kısa ve çarpıcı, orijinal sloganları ve dikkat çeken basit anlatımlı grafikleri kullanmak hem hedef kitlede ilgi hem de net bir duygu oluşturur.

Afis

Next Post

Afiş Resimleri

Cts Mar 6 , 2021
Afiş Resimleri Nedir? Afiş Resimleri İmalatı Firmamızda Seri Ve Bant Usulüyle Yapılmaktadır. İmalat Surecinde Afiş Resimleri Ölçü Ve Ebatlarına Hassasiyetle Dikkat Edilmekte Mümkün Olan En Canlı Ve Gerçek Renkler Uygulanmaya Çalışılmaktadır. Afiş Resimleri İmalatı Esnasında Ulusal Ve Küresel Standartlara Uyulmakta, Maksimum Müşteri Memnuniyeti Ve Optimum Fiyat Hedeflenmektedir. Afiş Resimleri Tanıtım, […]

Bu Afişlere Bakabilirsin

Son Yazılar