Afiş Nedir

Afiş Nedir

Afiş kelime anlamı olarak bir nesne veya hizmeti tanıtmak, herkese duyurabilmek amacıyla hazırlanmış, kalabalıkların görebileceği yerlere asılmış, genellikle resimli duvar duyurusudur.
Afiş Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilir?
Afiş Nedir 1.Tanıtacağınız ürün ya da hizmet ilgili kitlenin aklında kalmalıdır. Bunun için dikkat çekici grafikler, her türlü resim ve fotoğraf ile ilgi çekici bir yazı afişin popülerliğini artıracak ve akılda kalıcı bir izlenim oluşturacaktır.
Afiş Nedir 2.Afiş tasarımında anlatım dili açık ve anlaşılır olmalıdır. Hedef kitlenin kolayca anlayabileceği, çok karmaşık olmayan bir dil uygun olacaktır. Afişte yer alacak başlık, alt başlık ve açıklamalar afişin amacını net ve kolay bir dille açıklamalı, ayrıca karşı tarafta iyi bir izlenim bırakmalıdır.
Afiş Nedir 3.Afişin göze hitap eden bir düzeni olmalıdır. Karmaşık bir afiş vermek istediğiniz mesajı komplike hale getirerek istediğiniz etkinin oluşmasında en önemli engeli oluşturacaktır. İyin bir afişte grafikler ve yazılar belirli bit uyum içerisinde olmalıdır. Ayrıca yazı tipi rengi ve grafik renkleri ile arkaplanda kullanılacak tasarım renkleri arasında bir uyum olmalıdır.
Afiş Nedir 4.Renk Seçimi: Amaca uygun etki oluşturacak renklerin seçimi uygun olacaktır. www.afis.com.tr Örneğin, doğa yürü organizasyonunu açıklayan bir afişte pastel renklerin kullanımı içerik ile renklerin bıraktığı etki arasında pozitif bir köprü kurarak afişin etki gücünü artıracaktır.
Afiş Nedir 5.Hedef kitleye ulaşırken en önemli amaç en kısa sürede en doğru etkiyi bırakabilmek olmalıdır. Bunun için kısa ve çarpıcı, orijinal sloganları ve dikkat çeken basit anlatımlı grafikleri kullanmak hem hedef kitlede ilgi hem de net bir duygu oluşturur.
Afiş Hazırlamak Neden Önemlidir?
Özellikle geniş bir topluluğa ulaşmak amaçlandığında, farklı beğenileri ve beklentileri olan insanlara ortak, basit bir iletişim sağlamak için en kolay ve en etkili yol afiş hazırlamaktır.
Ayrıca hazırlanırken, kitlenin kolayca iletişime geçebileceği bir e-posta adresi, cep telefonu, posta adresi gibi detayların paylaşılması kitleden size gelen dönütleri artırarak hedef kitleyle aranızdaki bağı güçlendirecek ve böylece birebir etki bırakma şansını da güçlendirecektir. Böylece farklı kesimlerden insanlar ile tek bir noktadan kolayca iletişime geçebileceksiniz.

Afis

Next Post

Afiş Nerede

Cts Mar 6 , 2021
Afiş Nerede Afiş Nerede Nedir? Afiş Nerede İmalatı Firmamızda Seri Ve Bant Usulüyle Yapılmaktadır. İmalat Surecinde Afiş Nerede Ölçü Ve Ebatlarına Hassasiyetle Dikkat Edilmekte Mümkün Olan En Canlı Ve Gerçek Renkler Uygulanmaya Çalışılmaktadır. Afiş Nerede İmalatı Esnasında Ulusal Ve Küresel Standartlara Uyulmakta, Maksimum Müşteri Memnuniyeti Ve Optimum Fiyat Hedeflenmektedir. Afiş […]

Bu Afişlere Bakabilirsin

Son Yazılar