Türk Bayrağı Siyahtan Kırmızıya Geçiş

12Türk Bayrağı Siyahtan Kırmızıya Geçiş

Siyahtan kırmıza geçen renklerle oluşturulmuş Türk bayrağı görsellerini paylaşıyorum. Öncelikle Türk bayrağı kanununda Madde 2 – Türk Bayrağı, bu kanuna ekli cetvelde gösterilen şekil ve oranlarda olmak kaydıyla beyaz ay – yıldızlı al bayraktır.

Bu kanuna göre bayrağımızın şekli, renkleri ve boyutlar değiştirilemez. Kanuna göre, Türk bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. Kanuna göre bayrağımızın belirlenen sınırlar içinde kullanabiliriz.

Türk bayrağımız Osmanlı devleti ile ortaya çıkan son hali ile 5 köşeli ay ve yıldız’dan oluşmaktadır. Her evde her iş yerinde olan Türk bayrağımız özel günlerde de her yeri süslemektedir. Türk bayrağımızın oluşumu ile ilgili bir çok rivayet bulunsa da sonuçta gördüğümüzde içimizi ısıtan, şehitlerimizin kanı bulunan bayrağımız sonsuza kadar Türk milletinin ve vatanımızın simgesi olacaktır.

Türk bayrakları hakkında verdiğimiz bir kaç bilgiden sonra sizlere bu yazımızda sizlere Türk bayrağımızın siyah ve kırmızı arasında bulunan siyahtan kırmızıya geçiş renkleri ile tasarlanmış Türk bayrağı resimlerini paylaşıyorum. Farklı farklı çözünürlükte bulunan Türk bayrağı görsellerimiz farklı farklı çözünürlükte olsa da hemen hemen tüm akıllı telefonlar için uyumlu arkaplan Türk bayrağı duvar kağıtlarıdır.

Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz Türk bayrağı görselleri karşınızda. Türk bayrağı görsellerinin üzerinde tıklayıp büyütebilirsiniz.

Afis

Next Post

Telefonlar ile Uyumlu Türk Bayrağı Duvar Kağıtları

Pts Nis 19 , 2021
Türk bayrağı, vatanımızın ve milletimizin simgesi olan bayraktır. Tarih boyunca atalarımızın kullandığı bayrağımız son halini 1936 yılında Türk bayrağı kanunu ile almıştır. 1983 yılında ölçüleri belirlenen bayrağımız beyaz hilal ve yıldızdan oluşmaktadır. İlk olarak anadolu selçuklu hükümdarı gıyaseddin mesud tarafından osmanlı devletinin kurucusu osman bey’e gönderilmiş beyaz renkli sancak’tır. 15 […]

Son Yazılar