Tarlasına Traktörle Türk Bayrağı Çizdi

Tarlasına traktörle Türk bayrağı çizdi: Euro 2020 nedeniyle morali bozulan A Milli Futbol Takımı’na hediye etti

Erzurumlu çiftçi Sefa Laç, tarlasına traktörü ile yaklaşık 3 saatte Türk bayrağı çizdi. Türk bayrağına olan sevgisini toprağa işleyen Laç, “Hayalimi gerçekleştirdim. Bu bayrağı Euro 2020’de aldığı kötü sonuçlar nedeniyle morali bozulan A Milli Futbol Takımı’na hediye ediyorum” dedi.

Erzurum- Bingöl kara yolunun Tuzcu köyü mevkiinde çizilen Türk bayrağı yoldan geçenler tarafından ilgiyle izleniyor.

Köyüne 2 kilometre uzaklıktaki boş tarlasına giden Sefa Laç, 10 dönüme traktörü ile Türk bayrağı çizdi. Yoldan geçen ve köyden görülen bayrak dikkat çekiyor. Sefa Laç, başta babası olmak üzere çok kişinin kendisine “Paran mı, mazotun mu çok”, “Mazotun litresi kaç lira biliyor musun” dediklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Bayrak ve vatan sevgisi içimizde var. Yukarıda tarla sürüyordum. Kuraklıktan dolayı toprak beton gibi olmuştu. Pulluklar batmıyordu. Çok yoruldum ve tarlayı sürmeyi bıraktım.

Aklıma hemen zemini yumuşak olan boş tarlaya girip ay yıldız yapmak geldi. Zaten geçen yıl böyle bir fikir aklımda vardı. Türk bayrağının yanına kullandığım traktörün markasını da çizdim.

Önümüzdeki yıl yukarda 60 dönüm arazim var. Oraya sürpriz bir şey yapacağım. Toprağa işlediğim bu ay yıldızı aldığı kötü sonuçlarla moralleri bozulan Euro 2020’ye erken veda eden A Milli Futbol Takımı’na hediye ediyorum.” kaynak

 

 

 

 

 

 

The post Tarlasına Traktörle Türk Bayrağı Çizdi first appeared on Türk Bayrakları.

Next Post

Bayrak Nedir?

Cts Haz 26 , 2021
Bayrak nedir? diye soracak olursak; Bayrak bir milletin, belli bir topluluğun, bir kuruluşun simgesi olarak kullanılan, renk ve biçimle özelleştirilmiş, genellikle dikdörtgen biçiminde kullanılan kumaş ve sancaktır. Tarih boyunca kurulan ve kurulacak tüm devletlerin, şirketlerin, takımların vb. gibi kuruluşların bir yüzü, anlamı, simgesi olarak niteleyebiliriz. Çok eski dönemlerde Türkler ve […]

Son Yazılar