Bayrak Nedir?

Bayrak nedir? diye soracak olursak; Bayrak bir milletin, belli bir topluluğun, bir kuruluşun simgesi olarak kullanılan, renk ve biçimle özelleştirilmiş, genellikle dikdörtgen biçiminde kullanılan kumaş ve sancaktır.

Tarih boyunca kurulan ve kurulacak tüm devletlerin, şirketlerin, takımların vb. gibi kuruluşların bir yüzü, anlamı, simgesi olarak niteleyebiliriz. Çok eski dönemlerde Türkler ve devletleri, Osmanlı, asurlular, hititler, iranlılar, yunan ve roma impartorluğu gibi kurulan tüm milletler bayrakları bir simge olarak kullanmaktadır. Bayraklar renkli, şekilli, çizgili, hayvan figürleri, yıldız, ay vb. gibi şekiller kullanılarak bayraklar kullanılmıştır.

Dünya üzerinde kullanılan tüm bayrakların kendi içinde farklı bir anlamı vardır. Ayrıca bu anlamlar ile oluşturulan bayraklar dan en güzel bayrağımızın Türk bayrağıdır. Türk bayrağımız ilk olarak Yavuz sultan selim han tarafından bulunmuştur. Şehitlerimizin kanı ile oluşan bayrağımız dünyanın en değerli, güzel ve özel bayrağıdır.

The post Bayrak Nedir? first appeared on Türk Bayrakları.

Next Post

Azerbaycan Bayrağı Resimleri

Cts Haz 26 , 2021
Azerbaycan batı asya ile doğu avrupa’nın kesişim noktası olan Kafkasya’da yer almaktadır. Türk devletleri arasında en iyi dostumuz olan Azerbaycan, zengin kültürel mirasa sahiptir. Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkeler arasındadır. Bu yazımızda sizlere internette bulduğum en güzel Azerbaycan bayraklarını paylaşacağım. Azerbaycan bayrağı hakkındaki ilk kararı Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti hükûmeti tarafından 1918’de […]

Son Yazılar