Afiş Ölçüleri

Afiş Ölçüleri

Afiş Ölçüleri
Genel olarak afiş ölçüleri 28 X 41 cm, 35 X 50 cm, 41 X 57 cm, 45 X 64 cm, 50 X 70 cm, 57 X 82 cm, 64 X 90 cm ve 70 X 100cm olarak kullanılır. En çok kullanılan ölçü ise 50 x 70 cm afiş ve 70 x 100 cm afiş ölçüleridir. Günümüzde afiş ölçüleri konusunda bilgi sahibi olan ve etkin olarak afiş tasarımları yapan kişiler hangi proje için en etkili afiş ölçülerinin de hangisi olduğunu bilir. Dijital baskı için en çok kullanılan program olmasından dolayı afiş hazırlama programları düşünüldüğünde akla ilk gelen program da budur. Günümüzde etkin bir şekilde tasarlanmış afişler sayesinde ticarette önemli başarı yakalama şansı olan firmaların afiş çalışmalarına verecekleri önem oldukça yüksek olmalıdır.

Etkin Afiş Tasarımı
Etkin afiş tasarımı her sektörde markanın imajını yansıtması bakımından çok önemlidir.www.afis.com.tr Bazı sektörlerle alakalı sık sık afiş tasarım çalışmaları düzenlenmekte, değişik tasarımcılardan değişik görüşler alınmaktadır. Örneğin çok doğru tasarlanmış bir film afişi çoğu zaman afişin filmin bile önüne geçmesine neden olabilir. Bu sayede uzun yıllar önce izlenilmiş bir film akıllarda çok az kalsa bile afişi hala hafızalarda kalabilmektedir. Afişlerde etkin bir biçimde kullanılan fotoğraflar afişin içinde bir bütün olarak yer almalıdır. Yapılan tasarımda kullanılan düzenlemeler de mutlaka daha derin temalar içeren şekilde dizayn edilmelidir.

Tüm baskı ihtiyaçlarınız için;

Afis

Next Post

Afiş Özellikleri

Cts Mar 6 , 2021
Afiş Özellikleri Afiş Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilir? 1.Tanıtacağınız ürün ya da hizmet ilgili kitlenin aklında kalmalıdır. Bunun için dikkat çekici grafikler, her türlü resim ve fotoğraf ile ilgi çekici bir yazı afişin populerliğini artıracak ve akılda kalıcı bir izlenim oluşturacaktır. Afiş Özellikleri 2.Afiş tasarımında anlatım dili açık ve anlaşılır olmalıdır. […]

Bu Afişlere Bakabilirsin

Son Yazılar